10 C
Suharekë, Kosovë

Kronikë

Arrestohet një serb në Suharekë, dyshohet për krime lufte

Policia e Kosovës, ka njoftuar se sot rreth orës 12:00, në hyrje të autostradës në Reshtan të Suharekës, për interes të Gjykatës Themelore në...

Sport

Fitorja e “Ballkanit” me rrebesh golash në Prizren

KF "Ballkani" ka fituar bindshëm ndeshjen e xhiros së pestë, kundër KF "Kika" nga Hogoshti i Kamenicës, me rezultat 4:0. Golashënues për klubin therandas,...

Lajme

Ish-ushtaraku i KFOR-it austriak solli ndihma në Kosovë

Ish-ushtaraku i KFOR-it austriak i cili shërbeu në Kampin “Casablanka” në Shirokë në vitin 2003,  Andreas Jungwirth, së bashku me bashkëshortën e tij Claudia,...

Intervista

“Ngecjen  më të madhe e konsideroj në çdo sferë, mirëpo një prej ngecjeve më të mëdha është Arsimi. Ku janë punësuar militant, është përgjysmuar  norma e arsimtarëve, të cilët kanë punuar me vite të tëra dhe me përvojë mbi...